[Wstecz]

Tytuł: Informacja o zawarciu umowy z Krajowym Rejestrem Długów

Data publikacji: 2010-10-14

Treść:

Zgodnie z Ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530) zwanej dalej Ustawą, ZBM Oświęcim zawarł umowę z Krajowym Rejestrem Długów, na podstawie której będzie umieszczał w rejestrze informacje o zobowiązaniach dłużnika. Stosownie do powyższego, będą wysyłane wezwania do zapłaty do najemców z niżej zamieszczoną klauzulą, a w przypadku braku zapłaty, będziemy dokonywali wpisów do rejestru KRD.

Informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach, zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych z dnia 9 kwietnia 2010 r. (Dz. U. Nr 81, poz. 530), będą przekazywane do:

Krajowego Rejestru Długów
Biura Informacji Gospodarczej SA
ul. Armii Ludowej 21, 51-214 Wrocław
www.krd.pl

Informacja o zadłużeniu upubliczniona będzie w KRD do dnia zapłaty lub do 10 lat od daty dokonania wpisu.

Umieszczenie informacji o Państwa zobowiązaniach w Krajowym Rejestrze Długów skutkuje ograniczeniem możliwości swobodnego funkcjonowania na rynku konsumenckim lub prowadzenia działalności gospodarczej, nawet do 10 lat.
Dłużnicy notowani w KRD napotykają na znaczne utrudnienia w korzystaniu z usług finansowych (kredyty, zakupy ratalne, leasing), telekomunikacyjnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie), multimedialnych (telewizja kablowa, szerokopasmowy dostęp do Internetu), wynajmu lokali (mieszkania, biura, magazyny) itp.
Banki, firmy leasingowe i pośrednictwa ratalnego, operatorzy telefoniczni, telewizje kablowe i wiele innych firm mogą w takim przypadku odmówić współpracy albo zaoferować ją na gorszych warunkach.